1. kolo SONKB - ZDE
Poznej plemeno koně - ZDE
Nej foto měsíce - hlasuj ZDE

Druhy parkurových překážek

9. února 2011 v 18:40 | Sherry |  Odvětví jezdeckého sportu

Kolmý skok
Je to výškový skok na šířku jedné bariery (břevna). Pro lepší viditelnost může být vyplněn dalšími barierami vodorovně nebo diagonálně případně deskou. Nejobtížnějším skokem je kolmý skok bez výplně pouze s horní barierou, tzv. okno.

Oxer
Skládá se z několika břeven nad sebou, v určité vzdálenosti (ta odpovídá šířce překážky) za nimi je zpravidla jedno další břevno. Zadní břevno musí být ve stejné výšce jako nejvyšší přední. Oproti tomu dvojbradlí má zadní břevno výš, než přední.

Vodní příkop
Příkop naplněný vodou je známá překážka. Je většinou široký 2-4m a hluboký 10-15cm. Musí být vyhlouben v povrchu kolbiště. Je to čistě šířková překážka, která se liší také tím, že kůň při jejím špatném překonáním skočí do vody. U této překážky je důležitá reakce koně na vodu.  

Zeď
Je to výšková překážka, která je složená z beder. Zvládnout tuto překážku je dost obtížné, neboť kůň nevidí místo doskoku.Triple-bar nebo-li Trojbradlí
Je šířková překážka skládající se ze tří šikmo toupajících bariér.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

TASH & SHERRY 2011 - ZAKAZUJEME KOPÍROVÁNÍ VŠEHO - SAMOZŘEJMĚ KROMĚ VOLNÉ GRAFIKY. JESTLI U NĚKOHO UVIDÍME NAŠÍ GRAFIKU, NEVÁHÁME A HLÁSÍME.